Події

Досліджуємо разом!

Робота наукового гуртка «Новатор» в черговий раз показує свою результативність.

Здобувачі освіти спеціальності «Агроінженерія» Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя у цікавий спосіб поглиблюють свої знання із фахових дисциплін та набувають навики створення 3D моделей елементів машин аграрного виробництва.

Можна констатувати, що обприскувачі стали невід’ємною частиною загального комплексу машин, які обслуговують технології вирощування майже всіх сільськогосподарських культур. Якість нанесення робочого препарату на поверхні рослин напряму залежить від розпилюючих пристроїв. Тому юних дослідників зацікавило питання більш досконалого вивчення розпилюючих наконечників і вони за наявними розпилювачами, що були надані фірмами-партнерами, заглянули в «середину» таких пристроїв, зробили їх 3D моделі та відтворили збільшені прототипи за допомогою 3D принтера.

Результати зібраних матеріалів оформлено на стендах, які є досить інформативними та дозволяють поглибити знання за даною темою.

 

 

 

 

Перші результати роботи наукового гуртка «Новатор»

З початком нового семестру запрацював на повну потужність студентський науковий гурток «Новатор». Він об’єднав навколо себе допитливих здобувачів освіти спеціальності 208 «Агроінженерія» та аспірантів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». Науковий гурток діє при кафедрі технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Метою його організації є забезпечення умов здобувачам освіти для проведення студентських наукових досліджень, отримання навиків для створення прототипів за 3-D моделями, комп’ютерного моделювання процесів аграрного виробництва, технічної творчості.

Першим результатом є створення дослідної установки для дослідження роботи розпилюючих пристроїв сільськогосподарських обприскувачів.

Дана модель дозволяє забезпечити робочі параметри напірної магістралі за аналогом дійсного обприскувача та змінювати їх у широкому діапазоні. Це створює можливості досліджувати різні типи розпилювачів – перевіряти витрату рідини, якість розпилу тощо. Набуті практичні навики дозволять на практиці якісно проводити технологічні регулювання сільськогосподарських обприскувачів.

Це тільки початок… У нас ще дуже багато цікавих задумів, які ми вже розпочали реалізовувати. Запрошуємо всіх до співпраці!


 

Comments are closed.