Новини

Розширюємо горизонти співпраці!

На запрошення кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулася зустріч здобувачів освіти спеціальності 208 «Агроінженерія» з роботодавцями – представниками ТОВ «Блек Сі Сюрвей».

Дана компанія надає сюрвеєрські послуги, серед яких значна частина виконуваних робіт пов’язана зі спеціальністю «Агроінженерія» – лабораторні аналізи якості зернових та олійних культур; контроль якості окремих видів сільськогосподарської продукції, зокрема визначення вмісту пестицидів; перевірка технічного стану елеваторів; забір зразків зернових матеріалів на елеваторах чи інших терміналах; передвідвантажувальні інспекції, в т.ч. сільськогосподарських матеріалів тощо.

Представники компанії ознайомили присутність з основними видами діяльності ТОВ «Блек Сі Сюрвей», окреслили перспективи працевлаштування, умови проходження практики.

Можливості кар’єрного зростання та матеріальне заохочення в значній мірі заінтригували здобувачів освіти. Всі зацікавлені сторони сподіваються на плідний розвиток такої співпраці. Кафедра хоче стати тією «площадкою», де буде відбуватися дієва комунікація освітнього процесу та виробництва. Висловлюємо вдячність всім учасникам зустрічі. Давайте разом тільки нарощувати таку співпрацю, від якої у виграші всі!

 

 

Вдосконаленню немає меж!

Підвищення якості освітнього процесу – пріоритет кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Спеціальність 208 «Агроінженерія» є дуже затребуваною на ринку праці Тернопільщини. Ці факти підтверджують роботодавці – головний інженер «Компанії ЛАН» Микола Василинич та керівник ПП «АГРОПРОДСЕРВІС-ЯРЧІВЦІ» Василь Гамрач, які регулярно приймають участь у засіданнях кафедри. Тісна співпраця з виробництвом дозволяє правильно спрямувати освітній процес, який, в першу чергу, повинен забезпечувати належну та актуальну підготовку фахівців-агроінженерів.

Не стало винятком чергове розширене засідання кафедри, у якому прийняли участь всі зацікавлені сторони освітнього процесу: здобувачі освіти, роботодавці та науково-педагогічні працівники (НПП).

Готуючись до вступної кампанії та нового навчального року, робоча група по вдосконаленню освітньо-професійної програми (ОПП) «Агроінженерія» зібрала зауваження, пропозиції та рекомендації, що були висловлені у відношенні до діючої ОПП, з метою винести на громадське обговорення більш досконалий її варіант. Враховуючи високу конкуренцію на ринку освітніх послуг, ТНТУ приділяє серйозну увагу постійному підвищенню якості освітнього процесу.

Здобувачі освіти також не осторонь цього процесу. Павло Завінський висловив пропозиції від студентства щодо збільшення кількості професійно-орієнтованих дисциплін для обов’язкового вивчення.

Гарант ОПП доцент Ігор Ткаченко та НПП кафедри разом вибудовують дієві механізми реалізації пропонованих ідей вдосконалення освітньої програми.

Така спільна та плідна праця дозволяє підвищити якість та привабливість ОПП «Агроінженерія» для абітурієнтів і як результат – виробництво отримає максимально підготовлених фахівців з агроінженерії, які ефективно будуть розвивати агровиробничий сектор економіки України.

 

 

 

Практичні заняття у виробничих умовах!

Студенти освітньо-професійної програми Агроінженерія розвивають свої практичні навички у виробничих умовах. Вивчивши тему «Будова двигунів внутрішнього згоряння» з дисципліни «Енергетичні засоби сільськогосподарського виробництва», здобувачі освіти практикуються на виробничій базі компанії ЛАН.

Тісний зв’язок між кафедрою технічної механіки та сільськогосподарських машин ТНТУ і фахівцями компанії ЛАН дозволяє оперативно обмінюватися інформацією.

Наприклад, на ремонт поступив трактор CLAAS серії AXION 900 і студенти вже практикуються щодо особливостей будови дизельних двигунів таких енергетичних засобів. Заняття проводять фахівці-виробничники спільно з викладачами університету.

Разом з тим, на майданчику компанії новий зернозбиральний комбайн CLAAS LEXION 8000/7000, який став об’єктом ознайомлення з особливостями конструкції.

Таким чином є можливість здобувачам освіти та викладачам університету бути завжди в тренді новинок сільськогосподарської техніки. Велика вдячність компанії ЛАН за таку підтримку та сприяння.

 

 

Дбаємо про психологічне здоров’я нашого колективу!

Відбулася чергова зустріч здобувачів освіти, які навчаються на ОПП Агроінженерія, з фахівцем-психологом – Василем Вишньовським, кандидатом психологічних наук, доцентом, завідувачем кафедри психології ТНТУ.

Непростий час, складні обставити, вікові особливості та багато іншого провокують складні психологічні стани здобувачів освіти. Тому метою такої зустрічі в цьому семестрі є ознайомлення присутніх як діяти та куди звертатися, якщо людина опинилася у складній життєвій ситуації.

Непростий час, складні обставити, вікові особливості та багато іншого провокують складні психологічні стани здобувачів освіти. Тому метою такої зустрічі в цьому семестрі є ознайомлення присутніх як діяти та куди звертатися, якщо людина опинилася у складній життєвій ситуації.

Психолог Василь Вишньовський професійно організував дискусію із студентством на найбільш актуальні проблеми, які часто «замикають» людей. Дружня бесіда викликала довіру молоді до фахівця, завіса недовіри скресла, а це означає, що, у випадку настання потреби у психологічній підтримці, студенти зможуть звернутися до нього за консультацією.

Тому і для батьків здобувачів освіти це певне заспокоєння, розуміючи, що в ТНТУ піклуються про психологічне здоров’я їх дітей.

 

 

Стейкголдери діляться досвідом

Розвиваючи практичну співпрацю з компанією ЛАН, головний інженер Микола Василинич в черговий раз провів лекційне заняття для здобувачів освіти спеціальності 208 «Агроінженерія» в ТНТУ. При викладі матеріалу на тему «Машин для збирання зернових культур», він познайомив слухачів з новинками техніки, вказав на переваги інноваційного обладнання сучасних зернозбиральних комбайнів CLAAS.

Презентація викликала жваву дискусію серед студентства. Підсумком зустрічі є те, що учасники освітнього процесу домовилися найближче заняття провести на виробничій базі компанії ЛАН, в її навчальному класі та на площадках з сучасною технікою.

Це сприяє підвищенню якості практичної підготовки здобувачів освіти за освітньо-професійною програмою «Агроінженерія» та розширює можливості щодо майбутнього працевлаштування випускників.

 

 

Співробітництво з компанією «Лемкен-Україна» приносить плідні результати

17 лютого до Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя завітали представники компанії «Лемкен-Україна» на чолі з Олександром Олексюком.

В ході робочої зустрічі з ректором університету Миколою Митником було обговорено ряд питань, що стосуються підвищення якості навчального процесу, дієвої співпраці у проведенні практик для здобувачів вищої освіти та запровадження дуальної освіти.

Фахівці компанії «Лемкен-Україна» — активні стейкхолдери кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин, які беруть участь у вдосконаленні освітньо-професійної програми «Агроінженерія», діляться досвітом зі студентством, заохочують їх до якісного навчання.

Сторони назвали свою зустріч плідною та результативною. Компанія передала до лабораторій кафедри нові взірці робочих органів ґрунтообробних машин, які використовуватимуться в навчальному процесі.

Крім того, Олександр Олексюк як висококваліфікований практик провів для студентів 2-го курсу, що навчаються на ОПП «Агроінженерія», відкриту лекцію на тему «Передові технології ґрунтообробки». Лекція була цікавою і корисною не лише для здобувачів освіти, а й науково-педагогічних працівників.

Кафедра технічної механіки та сільськогосподарських машин та Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя щиро вдячні представникам компанії «Лемкен-Україна» за переданий досвід та вагомий внесок у розвиток матеріально-технічної бази. Разом до спільної мети!

У ТНТУ 60-літній ювілей кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин відзначили відкриттям міжнародної конференції

29 - 30 вересня 2022 року в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя була проведена Міжнародна науково-практична конференція «ПРОЦЕСИ, МАШИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ», присвячена 90-річчю від дня народження професора Рибака Тимофія Івановича та 60-річчю кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин.

Учасників конференції привітав проректор з наукової роботи ТНТУ, професор Павло Марущак.

Завідувач кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Андрій Бабій розкрив окремі сторінки шістдесятилітньої історії кафедри, пригадав основні етапи її розвитку. Він зазначив, що майже тридцять років кафедрою керував професор Рибак Тимофій Іванович. На унікальності його особистості та життєвому шляху було детальніше зосереджено увагу присутніх.

 

 

Наукові дискусії розпочав професор Володимир Дідух, завідувач кафедри аграрної інженерії Луцького національного технічного університету щодо важливості наукового вирішення проблеми добування та внесення сапропелів — безцінного органічного добрива, якого на Волині є в достатній кількості.

 

 

Доповідь викликала жваву дискусію, яку підтримав директор приватної сільськогосподарської агрофірми «НІЧЛАВА», стейкхолдер університету для спеціальності 208 «Агроінженерія», меценат конференції Степан Коціра.

 

 

Далі свої доробки презентував професор Валерій Федорейко, директор Центру енергоефективних технологій Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка щодо біоресурсної диверсифікації джерел теплової енергії.

 

 

Також серед гостей, які долучилися до обговорення у пленарному засіданні, Віктор Аулін, професор кафедри експлуатації та ремонту машин Центральноукраїнського національного технічного університету. Він розвинув дискусію, яка стосувалася актуальних напрямків розв’язання проблем підвищення надійності машин та транспортно-виробничих систем.

 

 

Олексій Деркач, завідувач кафедри експлуатації машинно-тракторного парку Дніпровського державного аграрно-економічного університету поділився досвідом впровадження цифрових технологій в аграрній освіті та землеробстві.

 

 

Професор Олег Покотило, завідувач кафедри харчової біотехнології і хімії ТНТУ виступив із доповіддю «Системи підготовки католітних вод — революційний підхід для здорового довголіття». Представлені результати зацікавили учасників конференції.

 

 

У перерві учасники конференції обговорили перспективи розширення співпраці університету з виробництвом.

 

 

Серед присутніх учасників конференції на онлайн зв’язку були: дійсний член-кореспондент НАНУ, професор Олександр Андрейків (виступив з вітальним словом); Тарас Щур, доцент кафедри автомобілів та тракторів Львівського національного університету природокористування; Патриція Бялдовська-Вітос, заступник декана факультету механічної інженерії, професор кафедри машин і технічних систем з Політехніки Бидгоської ім. Яна та Єнджея Снядецьких, м. Бидгощ (Польща); Марош Коренко, професор кафедри якості і інженерних технологій з Сільськогосподарського університету в м. Нітра (Словаччина) й ін.

Також у пленарному засіданні конференції взяли участь професор Ігор Вікович, професор кафедри транспортних технологій Інституту механічної інженерії та транспорту Національного університету «Львівська політехніка», доценти Ріпецькі Євгеній та Роман, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, а також син Тимофія Івановича Рибака — Ярослав Рибак, який розкрив цікаві сторінки біографії та подякував учасникам конференції за добру пам’ять про батька та щирі слова пошани.

 

 

Оргкомітет конференції, в який входили члени кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин, висловлює щиру вдячність всім хто долучився до організації конференції, учасникам за їх роботу та підтримку.

 

 

На завершення пленарного засідання учасники зробили спільні фото на згадку.

 

 

 

 

 

 

Кафедра технічної механіки і сільськогосподарських машин налагоджує співпрацю з ТОВ «Компанія ЛАН»

26 липня 2022 року в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулася робоча нарада представників кафедри технічної механіки і сільськогосподарських машин та ТОВ «Компанія ЛАН».

За результатами перемовин укладено договір про співпрацю між ТОВ «Компанія ЛАН» та ТНТУ з метою отримання студентами якісних теоретичних знань та практичного досвіду роботи з сучасною сільськогосподарською технікою під час здобуття освіти у виші.

На базі ТОВ «Компанія ЛАН» сторони домовилися про діяльність кафедри. Буде створено аудиторію для студентів, яка матиме відповідне тематичне оформлення з довідковою літературою про сучасну сільськогосподарську техніку та її основні характеристики. Переведення навчального процесу в практичне русло допоможе майбутнім фахівцям аграрної галузі:

  • провадити науково-дослідну та виробничу діяльність;
  • бути в курсі всіх інноваційних технологій;
  • постійно розширювати фахові знання у виробничих питаннях.

Також студенти ТНТУ матимуть змогу проходити практику та стажування на базі ТОВ «Компанія ЛАН» з можливістю подальшого працевлаштування.

Громадське обговорення освітньої програми

Сьогодні, 16 червня 2022 року, відбулося громадське обговорення освітньо-професійної програми «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти за спеціальністю 208 Агроінженерія галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство, яка розроблена робочою групою Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

У дискусії приймали участь викладачі кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин ТНТУ та фахівці з інших закладів освіти: Луцького національного технічного університету (професор Володимир Дідух), Центральноукраїнського національного технічного університету (професор Олексій Васильковський), Дніпровського державного аграрно-економічного університету (доцент Олексій Деркач), Львівського національного університету природокористування (доцент Тарас Щур), з числа стейкхолдерів – керівник агропідприємства Василь Гамрач. Як представник здобувачів освіти і співрозробник освітньої програми Павло Завінський також ділився своїми враженнями.

Програму представляв її гарант –  доцент Ігор Ткаченко.

Жваве обговорення основних розділів програми, уточнення деяких пунктів, обмін досвідом при провадженні освітнього процесу за аналогічними програмами – все це складові нинішньої дискусії. Практика таких спілкувань має одну головну мету – підвищувати якість провадження освітнього процесу.

Щира вдячність всім учасникам зустрічі.

1

2

3

****************************************

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас прийняти участь в онлайн-зустрічі громадського обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти за спеціальністю 208 Агроінженерія галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство.

Зустріч відбудеться 16 червня 2022 року о 12.00 годині.

Для приєднання до конференції перейдіть за посиланням

https://tube5.tntu.edu.ua/b/avk-jzp-apd-hfo .

****************************************

Шановні колеги,

триває громадське обговорення проєктів освітньо-професійних та освітньо-наукових програм!

Просимо долучатись до обговорення освітньо-професійної програми за спеціальністю 208 «Агроінженерія» ОПП «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти
avbabiytntu@gmail.com (контактна особа: д.т.н., доцент, завідувач кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Бабій Андрій Васильович)

Оригінальне оголошення та освітньо-професійна програма знаходяться за посиланням: Переглянути

*****************************************************

 

 

 

Кафедра технічної механіки та сільськогосподарських машин у співпраці з компанією «Агросем» підвищуватиме якість та практичні навички майбутніх аграріїв України

25 травня 2022 року в тернопільському відділенні компанії «Агросем» відбулась зустріч представників компанії з науковцями кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин.

Від Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя взяли участь у зустрічі д.т.н., доцент, завідувач кафедри Бабій Андрій Васильович та к.т.н., доцент Сташків Микола Ярославович. Зі сторони «Агросем» – начальник відділу інноваційних технологій Ковальчук Вадим Миколайович та фахівець з інноваційних технологій Господарський Ярослав Ярославович.

На зустрічі було обговорено питання про взаємну співпрацю у напрямку навчальної, науково-дослідної і профорієнтаційної роботи університету та компанії «Агросем».

У компанії зазначили, що раді ділитися й обмінюватися своїм досвідом зі студентами ТНТУ та покращувати якість та практичні навички майбутніх аграріїв України.

 

 

 

 


«Усі надбання віддаю людям, особливо молоді –

щоб ті скарби збагнули, розвинули і примножили»

До 90-річчя з дня народження

професора  Тимофія Рибака

«ЗАВЖДИ З ТОБОЮ, УКРАЇНО»

Я, живу Україною,

Я, працюю для України,

Я вдячний усім, хто пригорне

до рук мої надбання:

доброзичливо;

безкорисливо,

віддано,

творчо –

в наукових та ідейних прагненнях!

Наберіться наснаги!

Примножте!

Віддану і жертовну боротьбу

«За Святі Ідеали України!»

 

Тимофій Іванович Рибак був членом Української повстанської армії, доктором технічних наук, професором, завідувачем кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, головою спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій, автором численних наукових праць, академіком АІНУ, кавалером ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, заслуженим працівником освіти України та найперше він був великим патріотом своєї Батьківщини.

Народився Тимофій-Теофан 9 березня 1932 року у селі Староміщина на Підволочищині.

Свою юність хлопець розпочав політв’язнем жорстокого сталінського режиму. 15 лютого 1949 року був заарештований з уроку геометрії  шостого класу Підволочиської вечірньої школи як член молодіжної підпільної організації “Львинці”. Відбував покарання молодий юнак, в основному, в мордовських таборах і 25 травня 1954 року був звільнений за загальною  амністією (після смерті Сталіна).

Після повернення додому хотів надолужити втрачений час, горів бажанням вчитися, але довелося пройти ще й армійський вишкіл.

У 1958р. закінчив Підволочиську середню школу робітничої молоді і вступив до Львівського державного університету імені Івана Франка на механіко-математичний факультет, який успішно закінчив за спеціальністю «Механіка» у 1964р.

По завершенню університету працював у Головному спеціальному конструкторсько-технологічному бюро Львівхімсільгоспмашу (м. Львів), займаючи посади від інженера з розрахунків на міцність до начальника конструкторського відділу.

Працюючи в бюро, молодий талановитий інженер активно займався науковими дослідженнями і в результаті захистив кандидатську і докторську дисертаційні роботи. Отримавши вчені ступені, перейшов на посаду завідувача кафедри технології машинобудування Львівського ордена Леніна політехнічного інституту (тепер – Національний університет «Львівська політехніка»), а з 1990 року і до кінця своїх років життя очолював кафедру технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, паралельно виконуючи обов’язки проректора з навчально-науково-виробничих комплексів і зовнішньо-університетської діяльності.

В університеті Тимофій Рибак проявив себе як талановитий вчений, так і активний організатор науки і вищої освіти. У 1991р. за його ініціативою у Тернопільському приладобудівному інституті (тепер — Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя) вперше на Тернопільщині була відкрита спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських,  а у 1993р. —докторських дисертаційних робіт за спеціальністю «Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва», яку він незмінно очолював.

Поряд із активізацією наукової роботи, кафедра під керівництвом професора Тимофія Рибака розширила свою діяльність з підготовки кадрів вищої кваліфікації. У 1997 році на кафедрі була відкрита спеціальність “Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва”, яка вкрай необхідна для агропромислового комплексу краю. Також при кафедрі успішно почали функціонувати докторантура та аспірантура.

Професору Тимофію Рибаку належить створення аналітично-експериментальних основ розробки нових та удосконалення існуючих засобів сільськогосподарського виробництва, він є засновником наукової школи «Пошукове конструювання та оптимізація ресурсу мобільних сільськогосподарських машин», автором 12 фундаментальних монографій і понад 400 публікацій, 25 авторських свідоцтв та винаходів. Під його керівництвом захищено 5 докторських і понад 20 кандидатських дисертацій. У даний час більшість викладачів кафедри є учні школи професора Тимофія Рибака, а очолює кафедру  також його учень, доктор технічних наук Андрій Бабій. Враховуючи вагомі наукові здобутки, Тимофій Рибак  був прийнятий в члени Інженерної академії наук України.

Тимофій  Рибак був автором і керівником регіональної довготривалої програми «Взаємодія вищих закладів освіти західних областей із закладами освіти Автономної Республіки Крим та Військово-морськими силами Збройних сил України», яка отримала широкий позитивний резонанс серед населення і керівництва АР Крим, а також офіцерів ВМС Збройних сил України.

Велика національно-патріотична робота, яка проводилася згідно із згаданою, ефективно діючою регіональною довготривалою програмою, дала чималий результат. Відповідно до цієї програми, починаючи з 1996 року, з шкіл м. Севастополя і Криму в цілому до закладів вищої освіти західних областей України щорічно проводився набір 60-70 юнаків та дівчат на держзамовлення. Цілеспрямована діяльність відповідно до цієї програми привела до відкриття (вперше в історії Криму) української школи-ліцею №8 у м. Севастополі. На започатковану історичну подію відгукнулися керівники провідних господарств та окремих установ Тернопільщини, надавши гуманітарну допомогу.

 

Регіональною довготривалою програмою було передбачено проведення міжнародних симпозіумів: “Проблеми інтеграції науково-освітнього, інтелектуального потенціалу в державотворчому процесі”. Всього було проведено 9 симпозіумів, деякі із них проводились спільно із вченими Туреччини в навчальних закладах як України, так і Туреччини. Перший міжнародний симпозіум за вказаною проблематикою було проведено 20-27 травня 1997 року в м. Форосі (АРК). У проведенні симпозіумів брали участь видатні вчені, письменники, громадські і культурні діячі, представники творчої інтелігенції: український політичний та громадський діяч, письменник, радянський дисидент Левко Лук’яненко, літературознавець, письменник, критик і публіцист, політичний, культурний і громадський діяч Анатолій Погрібний, професор, вчений-фізик, історик науки, віце-президент Українського фізичного товариства Василь Шендеровський, письменник Володимир Бєлінський, генеральний прокурор минулих років Віктор Шишкін та ін.

Професор Тимофій Рибак був великим патріотом України і проводив значну роботу з патріотичного виховання молоді, увіковічення пам’яті наших героїв ОУН-УПА та УСС. Він був членом Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Р. Шухевича і разом із головою братства Михайлом Зеленчуком, а також із Петром Косінчуком – головою братства ОУН-УПА “Лисоня”, брав активну участь в роботі братства: відкриття пам’ятника командувачу УПА-Північ Климу Савурі, посвята символічної могили УСС і воїнам УПА у рідному селі Староміщина Підволочиського району та ін.

Чимало зробив Тимофій-Теофан Рибак для духовної величі своєї малої Батьківщини. Односельчани шанують пам’ять про Тимофія Рибака, адже він був щедрим меценатом. Своїм коштом долучився до будівництва каплички Матері Божої та будівництва церковної дзвіниці у селі.

Тимофій Рибак був активним учасником багатьох національно-патріотичних заходів, які проводились в нашій країні: Другий всесвітній конгрес українських політв’язнів (1993р.), третій  Всеукраїнський конгрес українців (2001р.), п’ятий Всесвітній форум українців (2011р.). Він також брав активну участь у відкритті меморіалу пам’яті Героїв Базару (с. Базар Житомирської області, 2004р.).

За свою невтомну повсякденну працю професор Тимофій Рибак удостоєний багатьох нагород і звань: за  відродження і зміцнення державності України нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня; за видатний внесок у примноження Української Духовності, пропагування та впровадження у життя надбань української національної педагогіки, ідей Української Державності – медаллю імені Григорія Ващенка; за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність йому присвоєне звання «Заслужений працівник освіти України».

Наша держава справедливо оцінила наукові здобутки професора Тимофія Рибака і його ім’я та наукова школа занесені в енциклопедичне видання України “Науковці України-еліта держави”, що є гордістю нашого краю.

Життя і діяльність професора Тимофія Рибака є прикладом вірного служіння своєму народові, рідній Україні та важливим внеском у скарбницю вітчизняної науки. Професор Тимофій Рибак – гордість Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. У пам’яті своїх учнів він назавжди залишається великим авторитетом, науковцем з великої літери, добрим педагогом і наставником.

***************************************************************************************************

 

 

 

 

У Дублянах відбувся тематичний агрозахід, який відвідали студенти та викладачі

Провадження освітнього процесу в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя при підготовці фахівців спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 133 «Галузеве машинобудування» (спеціалізація «Машини сільськогосподарського виробництва») постійно збагачується передовим досвідом.

Нещодавно представники кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин факультету інженерії машин, споруд та технологій разом зі студентами взяли участь у «Дні поля» на запрошення організаторів — сільськогосподарської компанії «Continental Farmers Group».

Новинки техніки світових брендів та прогресивні технології виробництва сільськогосподарської продукції, майстер-класи, лекції представників різних компаній викликали неабияке зацікавлення серед студентів та жваве обговорення. Для студентів це була можливість отримати новий унікальний досвід та відкрити перспективи високооплачуваного працевлаштування в Україні.

На світлинах наведено окремі локації, з якими ознайомились студенти та викладачі.

При відвідуванні фахових презентацій, на деяких з них, можна було зустріти випускників ТНТУ, які виступили спікерами (доповідачами). Зокрема, Ігор Бортник та Микола Герасименко є фахівцями компанії «Continental Farmers Group», Ярослав Господарський, який на світлині нижче, — фахівець з інноваційних технологій в ТОВ «Агросем».

Тематичний захід «День поля», що проходив на базі Львівського національного аграрного університету (м. Дубляни), зібрав чимало позитивних відгуків й, зокрема, від представників ТНТУ.

Подія стала доброю нагодою для спілкування, обміну досвідом та можливістю розширення партнерських відносин.

***************************************************************************************************************************************************************

 

 

 

«Свій до свого по своє!»

Це гасло зародилося ще в кінці XIX століття і було особливо актуальним на Галичині в 20-30 роках XX століття. Його реалізація передбачала стимулювання розвитку вітчизняної економіки на протидію зовнішнім впливам.

Приблизно у такому ключі відбулася нещодавно зустріч представників кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя з представниками ПП «Агропродсервіс Ярчівці».

Дана агрокомпанія динамічно розвивається та має високі позиції на ринку виробництва сільськогосподарської продукції. Зустріч з її директором Гамрачем Василем Орестовичем дозволила представникам університету з оптимізмом «глянути у майбутнє» – бізнес потребує послуг навчального закладу у підготовці фахівців-агроінженерів. В ході проведених переговорів окреслено стратегічні напрямки співпраці для підвищення рівня практичної підготовки студентів спеціальності 208 Агроінженерія, а також можливості проходження ними практик на підприємстві та перспектив подальшого працевлаштування.

В рамках проведеної зустрічі підписано угоду про співпрацю.

 

 

 

 


«Наука і практика – єдині!»

Відбулася ділова зустріч представників кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя з керівником та головними спеціалістами приватного агропромислового підприємства «Маяк», що на Зборівщині.

В ході знайомства з господарством керівник і власник Гіндзелевич Андрій Степанович окреслив основні види діяльності та виділив проблеми, які виникають та потребують вирішення.

Миць Василь Ігорович, як головний спеціаліст агропромислового підприємства та колишній випускник нашої кафедри, провів екскурсію господарством.

Особливої уваги заслуговує модернізована сушарка, що працює на твердому паливі, яке є наявним в господарстві при вирощуванні продукції рослинництва, забезпечуючи фактично безвідходну технологію.

Дбайливі господарі зацікавлені у розвитку підприємства і для раціоналізації своєї діяльності ставлять задачі для наукового вирішення.

В.о. завідувача кафедри Бабій Андрій Васильович та доцент Сташків Микола Ярославович обґрунтовують керівнику перспективні рішення поставленої задачі.

Результатом зустрічі є підписання угоди з університетом на розробку комерційного проекту.

Таким чином і повинна відбуватися реальна взаємовигідна співпраця навчально-наукового закладу з виробництвом. «Наука і практика – єдині!»

 

 

 

Від слова до діла!

Нещодавно відбулася ділова зустріч активу кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя з фахівцями Тернопільської філії державної установи «Інституту охорони ґрунтів України», де обговорювалися питання співпраці та проведення практик для студентів спеціальності 208 Агроінженерія.

Відповідно до графіку навчального процесу студенти пририбули до місця проходження практики. Директор Брощак Іван Станіславович та  фахівці лабораторій познайомили студентів з окремими робочими місцями, специфікою робіт, які там будуть виконуватися.

Отримавши відповідні інструктажі з техніки безпеки та настанови, традицією є спільне фото біля каплички Матері Божої.

Далі майбутні агроінженери набувають практичних навичок, виконуючи задачі безпосередньо в польових умовах.

На світлинах нижче студенти 2-го курсу групи МГ-21 відбирають зразки ґрунту на заданих площах господарств-замовників. В лабораторіях Тернопільської філії державної установи «Інституту охорони ґрунтів України» буде виконано аналіз грунту та отримано характерні показники, надано відповідні рекомендації.

Виконуючи процедуру забору зразків ґрунту та проведення його аналізу спільно з фахівцями державної установи, дозволяє студентам поглибити свої теоретичні знання та набути практичних навичок.

Така співпраця направлена на підвищення якості навчального процесу при підготовці фахівців спеціальності 208 Агроінженерія в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

Запрошуємо зацікавлених осіб та абітурієнтів до співпраці!

 

 

Налагоджуємо співпрацю!

З метою підвищення якості підготовки фахівців-агроінженерів 27.05.2021 р. була проведена робоча зустріч з керівництвом Тернопільської філії державної установи «Інституту охорони ґрунтів України» в особі директора Брощака Івана Станіславовича.

На зустрічі обговорювали питання практичної співпраці між державною установою і кафедрою технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Активу кафедри було продемонстровано потужну матеріально-технічну базу установи, яку частково можна буде використовувати у навчальному процесі при підготовці фахівців спеціальності 208 «Агроінженерія». Студенти отримуватимуть практичні навички при виконанні практичних та лабораторних робіт, а також при проходженні практик.

 

 

 

26.05.2021 р. на кафедрі технічної механіки та сільськогосподарських машин пройшов успішний захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти освітнього ступеня “магістр” (освітньо-наукова програма) із спеціальності 133 “Галузеве машинобудування”, а саме: Біленького Мирона, Левицького Богдана, Миколаєвича Андрія, Петраша Володимира, які рекомендовані до вступу в Аспірантуру.

 

 

 

 

 

 

 

СУМУЄМО

Ректорат, колектив кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин, увесь професорсько-викладацький склад Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя з глибокою скорботою отримали звістку про те, що перестало битися серце доктора технічних наук, професора, академіка Інженерної академії України, заслуженого винахідника України, завідувача кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин

ГЕВКА РОМАНА БОГДАНОВИЧА
(16.10.1964 – 31.03.2021)

Гевко Р.Б. народився у м. Тернополі. У 1981 р. вступив до Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту. З 1983 р. до 1987 р. навчався у Київському політехнічному інституті, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти» та отримав кваліфікацію інженера-механіка.

Під час навчання активно займався науково-дослідною діяльністю, опублікував 5 наукових статей та отримав 32 авторських свідоцтва на винаходи.

Трудову діяльність розпочав у 1987 р. на ВАТ «Тернопільський комбайновий завод», де працював до 1998 р. на посадах інженера-конструктора СКБ та заступника начальника відділу наукових досліджень, раціоналізації та винахідництва.

У 1987 р. вступив до аспірантури Київського автомобільно-дорожного інституту на заочну форму навчання.

У 1990 р. у Львівському політехнічному інституті захистив кандидатську дисертацію на тему: «Розробка конструкцій та визначення функціонально-експлуатаційних характеристик кулькових запобіжних муфт» за спеціальністю 05.02.02 – «Машинознавство і деталі машин».

У 1991 р. Гевку Р.Б. за розробку та значне впровадження винаходів у виробництво присвоєно почесне звання «Кращий молодий винахідник України», а у 1995 р. присвоєно почесне звання «Заслужений винахідник України».

З 1991 р. до 1996 р. працював (за сумісництвом) на посаді доцента кафедри технічної механіки Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя.

З вересня 1998 р. до червня 2019 р. працював у Тернопільському національному економічному університеті. До вересня 2000 р. — доцент кафедри земельних відносин і технологічних дисциплін. З 2000 р. по 2014 р. — завідувач кафедри інженерного менеджменту, з липня 2004 р. по серпень 2015 р. — декан факультету аграрної економіки і менеджменту, з серпня 2015 р. по червень 2019 р. — завідувач кафедри менеджменту біоресурсів і природокористування.

У 2000 р. у Національному аграрному університеті (м. Київ) захистив докторську дисертацію на тему: «Обґрунтування конструктивно-технологічних параметрів робочих органів бурякозбиральних машин» за спеціальністю 05.05.11 — «Сільськогосподарські машини».

З липня 2019 р. очолив кафедру технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Під керівництвом д.т.н., професора Гевка Р.Б. захищено шістнадцять кандидатських дисертацій.

З 1992 р. Гевко Р.Б. працював членом спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських дисертацій у Тернопільському приладобудівному інституті, Луцькому державному технічному університеті, Львівському національному аграрному університеті, Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя та Вінницькому національному аграрному університеті.

Автор 548 наукових та навчально-методичних праць, з них 8 монографій, 14 посібників і підручників, 309 авторських свідоцтв і патентів України на винаходи та корисні моделі.

Передчасна смерть Романа Богдановича Гевка — це непоправне горе для його рідних, близьких, друзів та колег. Світлий та незгасний спомин про його добрі земні справи назавжди залишаться у пам’яті та серцях усіх, хто його знав, любив та шанував.

Висловлюємо співчуття рідним, близьким та усім друзям.

Вічна пам’ять!

 

 

 

Професор Роман Гевко став лауреатом обласної премії ім. Івана Пулюя

 

 

Тернопільська обласна організація товариства винахідників і раціоналізаторів України відзначила обласною премією ім. Івана Пулюя завідувача кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин, д.т.н., професора Романа Гевка.

Науковець університету удостоєний премії за викосі досягнення у винахідницькій та науково-технічній творчості.

Роман Богданович Гевко — заслужений винахідник України, академік Інженерної академії України, голова Тернопільського відділення Інженерної академії України.

Автор 471 наукових та навчально-методичних праць, з них 5 монографій, 11 посібників і підручників, 288 авторських свідоцтв та патентів на винаходи і корисні моделі. Коло його наукових інтересів: дослідження техніко-економічних показників компонувальних схем і робочих органів коренезбиральних машин та систем для транспортування сипких матеріалів по криволінійних трасах.

Підготував чотирнадцять кандидатів технічних наук. Р. Б. Гевко є членом спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських дисертацій у Львівському національному аграрному університеті та Вінницькому національному аграрному університеті.

Щиро вітаємо колегу із високою оцінкою його творчого доробку і бажаємо міцного здоров’я та нових наукових звершень!

 

 

 

 

 

Comments are closed.